BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Uniós per lesz a mogyoródi dohányreklámokból?

Várhatóan pert kezdeményez az Európai Bíróságnál Magyarország ellen a Forma-1 Magyar Nagydíjon engedélyezett dohányreklámok miatt az Európai Bizottság - írta a Népszabadság.

2006. június 16. péntek, 08:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A dohánytermékek hirdetését egy uniós irányelv és több magyar törvény is tiltja, ám a gazdasági tárca egyik rendelete felmentést ad a korlátozás alól a mogyoródi rendezvényre, mint 'nemzetgazdasági szempontból kiemelkedő jelentőségű eseményre'. Ábrahám Gergely, a minisztérium szóvivője szerint azért döntött a kormány a felmentésről, mert az állam még az EU-csatlakozás előtt újította meg a futamok rendezéséről szóló szerződést a Formula One Administration (FOA) Ltd.-vel. Az nem ismert, hogy pontosan mekkora bevételt jelentenek a dohányreklámok, de nem kis összegről lehet szó, ha a kormány még az összetűzést is vállalja miatta az EU-val. Egyes hírek szerint a FOA-val kötött megállapodás megszegése esetén 15 milliárd forintos kártérítést kellene fizetnie az államnak. A Népszabadság azt is tudni véli, hogy a 2002-2006 közötti versenyek lebonyolításáról szóló szerződést egy titkos záradék szerint a FOA egyoldalúan meghosszabbíthatja 2011-ig. (Nszab. 15. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet