Az Európai Bizottság elfogadta a regisztráció adó fokozatos megszüntetéséről szóló indítványt. A tervek szerint az adót fokozatosan olvasztanák be az éves üzemben tartási adóba, amelynek mértékét a tagállamok maguk határoznák meg - mondta Kovács László adó- és vámügyi biztos. Hozzátette: a regisztrációs adó jelenlegi formáját 5-10 év alatt szüntetnék meg, ezután a vásárló évenként elosztva, a súlyadóval fizetné meg az terhet. E megoldás előnye, hogy így egy autóra a tulajdonosnak nem kellene többször megfizetnie a regisztrációs adót. (A jelenlegi szabályozás szerint, ha valaki más uniós tagállamban vállal munkát és viszi magával az autóját, akkor ismét ki kell fizetnie a regisztrációs adót.) Földes Balázs, a KPMG adószakértője szerint a használathoz kötött fizetés a mostaninál tisztább adózási eljárást jelentene, és adminisztrációs szempontból egyszerűbb lenne az adó kivetése. A szakember ugyanakkor hozzáfűzte, az önkormányzatok hatáskörébe tartozó megemelt súlyadó beszedése nehezebb lesz, mint a nehezen megkerülhető regisztrációs adó esetében. (NG 2. old.)
