Az Európai Bizottság összesen 381,9 millió eurós büntetést akar kivetni a tíz új tagországra, mert túl sok agrárterméket halmoztak fel uniós tagságuk küszöbén. Magyarországnak 90 millió eurót kellene fizetnie. A büntetés 77 százaléka a négy visegrádi országra esik, ezért agrárminisztereik tegnap a szlovákiai Szencen egyeztettek a Brüsszel elleni közös fellépésről, és megállapodtak abban, hogy nem fizetik ki a büntetést. (NG 1., 6. old., Nszab., 15. old.)
