A múlt évet 65 milliárd forintos hiánnyal zárta a gyógyszerkassza - derül ki az OEP adataiból. A deficitet mérsékli a kormány és gyógyszergyártók szeptemberi megállapodása, melynek értelmében a cégek 20 milliárd forintot fizetnek be a kasszába. Az Egészségbiztosítási Alap hiánya ugyanakkor meghaladta a 375 milliárd forintot, ami 9,4 százalékkal, 32 milliárd forinttal több a költségvetési törvényben szereplő módosított előirányzatnál. (NSZ 4. old.)
