Bohuslav Sobotka cseh pénzügyminiszter szerint 2006-ban Csehország nem akarja növelni az Európai Unió által támogatott projektek társfinanszírozásának összegét – írta a Hospodárské Noviny cseh gazdasági napilap. Ennek fő oka, hogy Prága már így sem képes a ráeső pénzforrások teljes kihasználására. Pedig Brüsszel jövőre az ideihez képest több milliárd koronával növelné a Prága számára elkölthető forrásokat. A Hospodárské Noviny közlése szerint 2004-ben az EU a cseh régióknak (Prágát leszámítva) 10,6 milliárd koronát különített el, az összeget legkésőbb 2006 végére kell felhasználni. Számos terv megvalósítása azonban még el sem kezdődött, és több minisztérium számláján kiaknázatlanul pihennek a társfinanszírozásra elkülönített források. A lap szerint egyes tárcák még az összeg felét sem költötték el. Az idén a cseh régiók 14 milliárdra, 2006-ban pedig 19 milliárd koronára tarthatnak igényt.
