BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

EU-büntetést kaphatnak az óvatlan gazdák

Már idén is számíthatnak a magyar gazdák az EU élelmiszer-biztonsági testületeinek ellenőrzéseire, és akár büntetéseket is kiszabhat a bizottság, melyek az ország belépésének napján válnak hatályossá - írja az euro.hu.

2003. május 5. hétfő, 10:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az EU élelmiszer-biztonsági törvénycsomagja a javak szabad áramlásától a növény- és állategészségügyi normákon át az állatélelmezési kérdésekig terjedően minden területet szabályoz. Az új tagországok közül hatnak az élelmiszeripari termelői átmeneti mentességeket kértek és kaptak, közöttük 44 magyar disznó- és marhahús-feldolgozó telep. Az itt előállított élelmiszer-áruk ugyanakkor nem értékesíthetők az unió területén, nem is juthatnak az illető tagország belső piacán kívülre. Azokkal a termelőkkel szemben, akik a csatlakozás pillanatában nem teljesítik az előírt uniós követelményeket, nincs könyörület: az átmeneti időszak “kegyeltjeinek” kivételével mindegyiket bezáratják.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet