BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csaknem egy hét az aláírásig

Amennyiben az állampolgárok többsége felhatalmazást ad rá szombaton, úgy kevesebb mint egy hét múlva Magyarország nevében a kormányfő és a külügyminiszter aláírja Athénban a csatlakozási szerződést.

2003. április 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

ä napi gazdaság
A csatlakozási szerződést április 16-án, szerdán írja alá Athénban, az Akropolisz lábánál Magyarország képviseletében Medgyessy Péter miniszterelnök és Kovács László külügyminiszter. Természetesen erre csak akkor kerül sor, ha az állampolgárok többsége felhatalmazást ad a szombati népszavazáson.
A magyar delegáció nagysága és összetétele lapzártánkkor még nem volt ismert, a vendéglátó görög fél ugyanis öt főt vár Athénba, a magyar kormány szándékai szerint azonban tízen képviselnék Magyarországot a történelmi jelentőségűnek ígérkező eseményen. Az biztosnak tűnik, hogy a jelenlegi kormányfőn és külügyminiszteren kívül jelen lesznek az aláírásnál Boross Péter, Horn Gyula és Orbán Viktor egykori miniszterelnökök.
Folytatás a IV. oldalon ä

Kolozsi Pál
Kolozsi Pál

Ez is érdekelhet