A Kosztasz Szimitiszhez, az EU-elnök Görögország kormányfőjéhez intézett levelében a brit és a svéd miniszterelnök jelezte: 2050-ig 60 százalékkal kívánnák csökkenteni a széndioxid-kibocsátás mennyiségét, s a megfogalmazott célt szolgáló politika folytatására kötelezik el magukat.
A kiotói egyezmény nyilvánvalóan nem eléggé radikális - fogalmazott Tony Blair a fenntartható fejlődésről tartott beszédében. Továbbra sem hagyjuk feledésbe merülni, hogy a klímaváltozás súlyos veszélyével szemben együtt, nemzetközi közösségként kell fellépnünk.
A fenntartható fejlesztésről Dél Afrikában megrendezett világtalálkozón általános megítélés szerint jelentős előrelépést értek el a részvevők, ám az eddigi eredményeket Blair nem tartja elégségesnek.
