BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszűnik 2008-ra az állami vasútmonopólium?

Nincs egyetértés az Európai Unióban a vasúti szállítási monopólium feloldásáról: az Európai Parlament 2008 elejére szeretné ezt megvalósítani, de több kormány is a szakszervezetek megmozdulásaitól tart - írja az euro.hu.

2003. január 16. csütörtök, 10:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Parlament 2008-ig megszüntetné a különböző nemzeti vasúttársaságok monopoliumát, s a személy- és teherszállító szolgáltatások liberalizálását már 2006-ban elkezdenék.

Franciaország, Belgium és Luxemburg kormányai - a szakszervezetek megmozdulásaitól tartva - máris bejelentették, hogy nem értenek egyet a parlament tervével. Azok az országok, amelyek támogatják az elképzelést, úgy gondolják, hogy a meglévő rendszert mindenképpen fel kell frissíteni, újjá kell szervezni.

A parlament szerint a közös európai szállítási politika ellenére a vasúti szektornak továbbra sincs valós belső piaca, annak ellenére, hogy Nagy-Britannia, Dánia, Németország és Svédország már megnyitották saját vasúti piacukat. Az EU közlekedési miniszterei március végén tárgyalják az Európai Parlament javaslatát.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet