BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megújul Szegeden az 1-es villamos

2009. augusztus 30. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A múlt héten megkezdődött a közel 30 milliárd forintos szegedi tömegközlekedés-fejlesztési projekt legjelentősebb eleme, az 1-es villamosvonal felújítása. A 4,9 milliárd forint költségű rekonstrukció a helyi és a városon átmenő nemzetközi forgalmat is érintő korlátozásokkal jár. Az első, decemberig tartó ütemben felújítják a villamosvonal külső szakaszait, egy többsávos, jelzőlámpás körforgalom épül a rókusi csomópontnál, illetve egy kisebb körforgalom a Boldogasszony sugárút végén. A 2010 októberéig tartó második ütemben a villamosvonal belvárosi szakaszát újítják fel. A tömegközlekedés-fejlesztési projekt részeként még az ősszel elindul a 2-es villamosvonal - előreláthatólag 2,1 milliárd forint költségű - építése. A projekt részeként kilenc új villamos, valamint tíz új csuklós trolibusz beszerzésére írt ki pályázatot a szegedi önkormányzat.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet