BUX 139975.07 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túl sok pénz van a Fotexban

2006. február 3. péntek, 07:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

'Sok pénz van jelenleg a Fotexban, túl sok' - mondta a Bloomberg hírügynökségnek Várszegi Gábor. A társaság elnöke azt ugyan nem árulta el, hogy pontosan mennyi pénzzel is rendelkezik a cég, ám egy, a napokban publikált elemzés szerint az Ofotért eladása közel 10 milliárd forintot hozott a Fotexnek. A felhalmozott pénzből a jövőben nagyszabású, összesen 50 millió euró értékű ingatlanfejesztés finanszírozását tervezi a társaság: az ingatlanállomány felét irodává, apartmanokká vagy raktárrá alakítják az elhelyezkedéstől függően - fogalmazott a cég vezetője. A Fotex jelenleg 800 ezer négyzetméternyi ingatlannal rendelkezik, amelynek 98 százalékát bérbe adta. A befektetők bíznak a cégben: a Fotex árfolyama tegnap 560 forintra emelkedett, ami csupán 4 forinttal marad el a kilencvenes évek elején elért 564 forintos történelmi csúcstól. (NG 11. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet