Az E.On Hungária jóvoltából várhatóan a nyár végéig eltűnik a parkettről Dédász, a Titász és az Édász, s az év során újabb 5-7 részvény is távozhat BÉT-ről, amelynek részvénymezőnyében jelenleg 46 papír szerepel. A kivezetésre esélyes papírok között van a Zalakerámia, a Skoglund, az Agrimpex, az EHEP, a Kartonpack, a Styl, a Quaestor és a Humet is. A távozó cégek helyett csupán egy potenciális jelentkező van, a Freesoft Kft., amely várhatóan augusztusban lép a parkettre. A számítástechnikai cég 2-3 milliárd forintos kapitalizációja várhatóan nem kompenzálja a távozó cégek miatt keletkező veszteséget. Szakértők szerint a hazai középvállalatok megjelenéséig néhány régiós multicég részvényeinek BÉT-re történő bevezetése jelenthetne megoldást. (NG 11. old.)
