A BÉT 68 százalékát birtokló, osztrák hátterű tulajdonosi csoport (a HVB, az Erste, az ÖKB, a Raiffeisen és a bécsi értéktőzsde) is támogatja az BÉT és a BÁT egyesülését, csak időre van szükség a legkedvezőbb megoldás megtalálásához - reagált Szalay-Berzeviczy Attila, a HVB Bank igazgatója Jaksity György, a BÉT elnökének kijelentésére, amely szerint a HVB kérte az integráció felfüggesztését. (Ma Reggel jún. 7.) Az igazgató hozzátette: arra kérték a tőzsde elnökét, hogy a június végére várható rendkívüli közgyűlésig a BÉT igazgatósága ne hozzon stratégiai jellegű döntéseket. (NG 11., 12. old.)
