BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdos károkat okoz a gázlopás

A manipulált mérőórák miatt milliárdos kár éri a gázszolgáltatókat, amelyek egyre nagyobb figyelmet fordítanak a visszaélések megakadályozására, de a módszerek évről évre "fejlődnek', a lopások aránya pedig az ország egyes megyéiben továbbra is nő - írta szombati számában a Népszabadság.

2006. június 6. kedd, 08:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fővárosi Gázművek évek óta százas nagyságrendben talál bizonyítékokat szabálytalan gázvételezésre. Csallóközi Zoltán igazgató nem nyilatkozott a lopással elszivárgó gázt is magában foglaló "hálózati veszteség' mértékéről, de azt jelezte, hogy az összeg milliárdos nagyságrendű. A Főgáz évente 10 ezer úgynevezett célellenőrzést hajt végre.

A Baranya, Fejér és Tolna megyében 305 ezer fogyasztót kiszolgáló Ddgáz hálózati vesztesége az elmúlt tíz évben harmadára csökkent. Ebben nagy szerepe van a kilenc éve felállított, húsz ellenőrt foglalkoztató gázmérési osztálynak. A csoport 1997-ben még több mint 3000 szabálytalan vételezőt talált, mostanra ez a szám 350-re csökkent.

A Tigáz hétmegyés területén viszont nő a visszaélések száma, tavaly 435 esetet tártak fel. A felderítésre a cég a második félévben a folyamatos ellenőrzések mellett külön akciókat is szervez. A Dégáz és az Égáz által ellátott dél-alföldi és észak-dunántúli megyékben az utóbbi években csökkent a szabálytalan gázvételezések száma. Három éve a vizsgált mérőórák 13-14 százalékánál fedezték fel manipuláció jeleit, mára ez az arány a felére csökkent. (Nszab. jún. 3., 16. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet