A Fővárosi Gázművek évek óta százas nagyságrendben talál bizonyítékokat szabálytalan gázvételezésre. Csallóközi Zoltán igazgató nem nyilatkozott a lopással elszivárgó gázt is magában foglaló "hálózati veszteség' mértékéről, de azt jelezte, hogy az összeg milliárdos nagyságrendű. A Főgáz évente 10 ezer úgynevezett célellenőrzést hajt végre.
A Baranya, Fejér és Tolna megyében 305 ezer fogyasztót kiszolgáló Ddgáz hálózati vesztesége az elmúlt tíz évben harmadára csökkent. Ebben nagy szerepe van a kilenc éve felállított, húsz ellenőrt foglalkoztató gázmérési osztálynak. A csoport 1997-ben még több mint 3000 szabálytalan vételezőt talált, mostanra ez a szám 350-re csökkent.
A Tigáz hétmegyés területén viszont nő a visszaélések száma, tavaly 435 esetet tártak fel. A felderítésre a cég a második félévben a folyamatos ellenőrzések mellett külön akciókat is szervez. A Dégáz és az Égáz által ellátott dél-alföldi és észak-dunántúli megyékben az utóbbi években csökkent a szabálytalan gázvételezések száma. Három éve a vizsgált mérőórák 13-14 százalékánál fedezték fel manipuláció jeleit, mára ez az arány a felére csökkent. (Nszab. jún. 3., 16. old.)
