BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz olcsóbb az üzemanyag

2006. május 29. hétfő, 08:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magas szinten stabilizálódott a kőolaj világpiaci ára. A kereskedők az elmúlt napokban mind az európai Brent, mind az észak-amerikai West Texas Intermediate típusért hordónkénti 70 dollár körüli árat kértek. A jegyzésárak emelkedése mögött az áll, hogy továbbra sem oldódtak meg az egyes kitermelőhelyeket, például Irakot, Venezuelát és Iránt veszélyztető katonai, illetve politikai konfliktusok, így a kereslet továbbra is nagy, miközben a kínálat alig bővül. Hegedűs Miklós, a GKI Energiakutató Kft. ügyvezetője szerint a következő hónapokban a jelenlegihez hasonló szinten marad a nyersolaj, illetve a késztermékek jegyzésára. Ez azt jelenti, hogy a benzin és a dízel hajtóanyag ára literenként 270-290 forint körül maradhat. Ha nem következik be gyökeres változás a piacon, akkor Magyarországon éves szinten átlagosan 15 százalékkal kerül többe az üzemanyag, mint tavaly. Az olaj drágulása 15-20 százalékos lakossági gázáremelést is szükségessé tenne. (NSZ 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet