BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Széllel szemben a szélerőmű-építők?

A Magyar Energia Hivatal felére csökkentette a nagy teljesítményű szélparkok kapacitását, arra hivatkozva, hogy ezek az erőművek "szeszélyesek", nem mindig akkor termelnek áramot, amikor arra szükség van, az általuk megtermelt energia szabott áron való átvételét viszont törvény írja elő.

2006. május 10. szerda, 08:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egyetlen szélturbina építésére jelentkező és a feltételeknek megfelelő cégek közül ugyanakkor mindenki megkapta az engedélyt. A hivatalnál egyébként csaknem négyszer annyi szélerőmű-kapacitás kiépítésére jelentkeztek a befektetők, mint amennyit a magyar villamosenergia-rendszer be tud fogadni, így az összesen 1138 megawattnyi kérelem közül (egyelőre) 258 megawattot engedélyeztek, ebből 72 megawattot a már működő létesítmények kapnak. Az engedélyek a szélerőmű minimum 20 évre becsült élettartamára szólnak, de maximum 10-15 évre rögzítik a kötelező átvétel lehetőségét. (MH, 14. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet