Tóth Judit ezt a csütörtöki Magyar Nemzetben megjelent cikkre reagálva mondta. A lap értesülései szerint már júniustól emelkedhet a lakossági gázár, mert az idei támogatási keret heteken belül kimerül. A Magyar Nemzet szerint már készen állnak a tervek a gázár-támogatási rendszer lebontására. A legvalószínűbbnek a lap szerint az a forgatókönyv tűnik, hogy a kormány lépésről lépésre szünteti meg a támogatást, és ezzel párhuzamosan fokozatosan áttér a szociális alapú kompenzációra. Tóth Judit megerősítette, hogy a korábban bejelentett tervek szerint nyártól valóban elindulhat a szociális alapú gázártámogatás. Kiemelte ugyanakkor, hogy ennek részleteit még nem dolgozták ki. (MN máj. 4., 1., 13. old., Független Hírügynökség)
