BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Júniustól drágul a gáz?

A gazdasági tárca egyelőre nem tudja megmondani, hogy nő-e, és ha igen, mikortól és kiknek a számára a földgáz lakossági ára - közölte a minisztérium szóvivője, azt azonban hangsúlyozta, hogy megvan a keret az idei támogatások finanszírozására.

2006. május 5. péntek, 08:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tóth Judit ezt a csütörtöki Magyar Nemzetben megjelent cikkre reagálva mondta. A lap értesülései szerint már júniustól emelkedhet a lakossági gázár, mert az idei támogatási keret heteken belül kimerül. A Magyar Nemzet szerint már készen állnak a tervek a gázár-támogatási rendszer lebontására. A legvalószínűbbnek a lap szerint az a forgatókönyv tűnik, hogy a kormány lépésről lépésre szünteti meg a támogatást, és ezzel párhuzamosan fokozatosan áttér a szociális alapú kompenzációra. Tóth Judit megerősítette, hogy a korábban bejelentett tervek szerint nyártól valóban elindulhat a szociális alapú gázártámogatás. Kiemelte ugyanakkor, hogy ennek részleteit még nem dolgozták ki. (MN máj. 4., 1., 13. old., Független Hírügynökség)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet