Valószínű, hogy ismét olajtüzelésre kell majd átállítani a tüzelőanyag-váltásra képes hazai gázfogyasztókat - írja a Magyar Nemzet. Az előrejelzések szerint vasárnaptól visszatér az elmúlt időszakban gázellátási nehézségeket okozó hideg időjárás. A kiesés mennyiségét nem lehet megjósolni, de az jelzésértékű, hogy az olasz hálózatirányító pénteken bejelentette, hogy a szükségesnél kevesebb gázt kap Oroszországból. Hazánk gázellátása a múlt héten helyreállt, de az import mennyisége néhány millió köbméterrel elmaradt a szokásostól. (MN febr. 4., 15. old.)
