A harmadik negyedévben távolítják el a 2003 tavaszán megsérült, 3,6 tonnányi fűtőelemet Pakson - mondta a Népszabadságnak Molnár Károly, az erőmű elnöke. Hozzátette: ehhez minden feltétel megvan, a munka biztonsággal végrehajtható. Az erőmű egyébként tavaly a tervezettnél 6,2 százalékkal több, 13,833 ezer gigawattóra villamos energiát termelt, 110 milliárd forintos árbevétele 2,8 százalékkal haladta meg az előirányzatot. A Paksi Atomerőmű Rt. a hazai áramtermelés 39,5 százalékát állította elő, kilowattóránként 8,32 forintért. A cég 23,7 milliárd forintot fizetett be a Központi Nukleáris Pénzügyi Alapba. (Nszab. jan. 28., 4. old., NSZ jan. 28., 5. old., MH jan. 28., 11. old., NG jan. 30., 4. old.)
