BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Paks: kiemelés ősszel

2006. január 30. hétfő, 08:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A harmadik negyedévben távolítják el a 2003 tavaszán megsérült, 3,6 tonnányi fűtőelemet Pakson - mondta a Népszabadságnak Molnár Károly, az erőmű elnöke. Hozzátette: ehhez minden feltétel megvan, a munka biztonsággal végrehajtható. Az erőmű egyébként tavaly a tervezettnél 6,2 százalékkal több, 13,833 ezer gigawattóra villamos energiát termelt, 110 milliárd forintos árbevétele 2,8 százalékkal haladta meg az előirányzatot. A Paksi Atomerőmű Rt. a hazai áramtermelés 39,5 százalékát állította elő, kilowattóránként 8,32 forintért. A cég 23,7 milliárd forintot fizetett be a Központi Nukleáris Pénzügyi Alapba. (Nszab. jan. 28., 4. old., NSZ jan. 28., 5. old., MH jan. 28., 11. old., NG jan. 30., 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet