BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gázellátási rendszer: innen nincs tovább

A keddi mínusz 13 fokos átlaghőmérséklet mellett elérte teljesítőképessége maximumát a hazai gázellátó rendszer, pontosan annyi, 89 millió köbméter gáz fogyott, amennyit ki tudott szolgálni.

2006. január 25. szerda, 08:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hogy mennyire a határon mozogtunk, jelzi, hogy egy nappal korábban, mikor még 8 millió köbméterrel kevesebb gáz jött Oroszországból, már nem lehetett volna ezt az igényt kielégíteni a fogyasztók visszafogása nélkül.
A feszített helyzet ellenére a kormány, illetve a Mol tegnap nem hozott korlátozó intézkedéseket, bár úgy tudni, mindent megtettek egyes, tüzelőolajjal is működtethető erőművek átállítására.
Bár ezek a blokkok - a Csepeli, a Budapesti és a Dunamenti Erőműben - néhány hetes fűtőolaj-tartalékokkal rendelkeznek, és néhány óra alatt átkapcsolhatók, a villamosenergia-ipari rendszerirányítást végző Mavir Rt. igyekszik ezeket az erőműveket a legkevésbé terhelni.
Emellett odafigyelnek a lignittüzelésű Mátrai Erőmű szénellátásának biztonságára is, az áramexportot azonban egyelőre nem korlátozzák. (Nszab. 16. old., NG 1., 3. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet