BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis befejezik a mohi atomerőművet?

2004. szeptember 8. szerda, 08:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák gazdasági miniszter utasítást adott a magyar határhoz közeli mohi atomerőmű hármas és négyes blokkjának befejezéséhez szükséges munkák előkészületeinek megkezdésére. Pavel Rusko Szlovákia gazdasági érdekeivel magyarázta a döntést, mint mondta, az elavult apátszentmihályi erőmű két blokkjának 2008-ban tervezett leállításával kritikus helyzet állhat elő az ország energia-ellátásában. A miniszter azzal számol, hogy a Szlovák Villamosművek megszerzésére kiírt tender győztese, akinek egyben a mohi atomerőmű befejezését is vállalnia kell, jövőre elkezdheti a munkát, és 2009 végére már termelhet a harmadik és a negyedik blokk. (Nszab., 14. old., MH 8. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet