Péntek óta mind a négy paksi blokk százszázalékos kapacitással működik, vagyis újra az atomerőmű állítja elő a hazai villamosenergia-szükséglet 40 százalékát. A kettes blokk próbaüzeme sikeresen befejeződött. Az Országos Atomenergia Hivatal hatósági engedélyének megfelelően a reaktor átmenetileg, 131 napon át üzemel, azaz december 31-ig termel áramot, ezt követően leállítják, majd következik a karbantartás. Paks ezzel tartani tudja az idei évre tervezett 4,7 milliárdos veszteséget. (Nszab. szept. 4., 7. old., VG szept. 6., 8. old.)
