Hárman jelentkeztek a diósgyőri DAM Steel vagyonára kiírt negyedik pályázatra, és közülük a Magyar Hírlap értesülései egy, a Dunaferr ukrán tulajdonosa, a Donbass érdekeltségei körébe tartozó cég lehet a befutó, amely hírek szerint 1,7 milliárdot adna és garantálná 700 dolgozó foglalkoztatását is. Az ukrán vállalkozás mellett állítólag egy miskolci cég és az ózdi kohászati üzem német tulajdonosa, a Max Aicher indult a DAM-ért, amit a felszámoló 3,5 milliárd forintos irányáron hirdetett meg, újraindítására újabb 3 milliárdot kéne költeni, az acéltermékek értékesítésnek megszervezése pedig 1,1,5 milliárdot igényelhet. Az ajánlatok értékelése a tegnapi tenderbontás után rögtön megindult, hogy mihamarabb győztest lehessen hirdetni, és leálljon a hónap elején megindult elbocsátás. (MH, 10. old., VG 7. old., NG 4. old.)
