BUX 138567.80 -0,67 %
OTP 44400 -1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A lehetőségek határán a hazai gázfogyasztás

2004. június 28. hétfő, 09:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jövő év végére elérheti a hazai ellátó rendszer napi 96 millió köbméteres kapacitását a földgáz napi fogyasztása, ezért elengedhetetlen a szállító és tároló létesítmények mielőbbi fejlesztése - figyelmeztet a Magyar Energia Hivatal. A hivatal tanulmányából kiderül, hogy a rendszer egy hideg téli napon már a közelmúltban elérte volna a 97 százalékos terhelést, ha nem léptetik ki a fogyasztásból az erre kijelölt üzemeket, de a kihasználtság így is 90 százalékos volt. A földgáz egyre nagyobb szerepet játszik a magyar villamosenergia-termelésben, abból 2003-ra már 35,1 százalékkal részesedett az 1995-ös 14,8 százalék után, és az erre a célra felhasznált mennyiség elérte az évi 4 milliárd köbmétert. (Nszab., 15. old., MH, 9. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet