BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négyhónapos mélypontról kapaszkodott vissza az olajár

A szerdai egydolláros drágulás után csütörtökön újra lefelé ment az olajár.

2005. november 17. csütörtök, 08:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy hordó olaj ára 15 centtel, 57,73 dollárra mérséklődött a nap végére, míg a nap folyamán a négy hónapos mélypontnak számító 56,70 dolláros szintet is elérte.

A szerdai emelkedést a egyesült államokbeli készletek váratlan csökkenése idézte elő. A téli hideg még nem köszöntött be, így az aggodalom is mérsékelt maradt. Az OPEC előrejelzése szerint a globális olajszükséglet 2006-ban tovább nő.

A törvényhozás is igyekszik takarékosságra sarkallni a lakosságot : tegnap elfogadta azt a tervezetet, amely szerint az energitakarékos hibrid (benzin- és villanymotorral működő) autók vásárlása után adókedvezmények vehetők igénybe.

Csaba Ferenc
Csaba Ferenc

Ez is érdekelhet