BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordmennyiségű erőművet adtak át Kínában

Kína új világrekordot állított fel a tavaly rendszerbe állt villamosenergia-termelő egységeit figyelembe véve, melyek összteljesítménye 50,55 millió kilowatt.

2005. március 7. hétfő, 14:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ázsiai országnak tavaly előtt sem lehetett panasza az új erőművek rendszerbeállítására, ugyanis 2003-ban 34,84 millió kilowatt teljesítményű villamosenergia termelőegységet állítottak üzembe - írta az Interfax. A rekord 34 év után dőlt meg, amit még az Egyesült Államok állított fel 40 millió kilowattal.
Mindezek mellett Kína még így is villamosenergia-hiánnyal küszködik, az elmúlt két évben az áramfelhasználás mértéke ugyanis 15 százalékkal nőtt.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet