BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az oroszok megvédik iráni atomérdekeltségeiket

Az orosz atomenergia ügynökség vezetője tegnap megvédte iráni nukleáris üzemanyag üzletüket az Egyesült Államok által kifejezett aggodalom ellenére.

2005. március 1. kedd, 15:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Europe News hírportál szerint az ügyletben Moszkva hazaszállítja az összes elhasznált fűtőanyagot Irán Bushehr erőművéből. A létesítmény a teheráni kormány nukleáris programjának egyik kulcseleme, az USA szerint viszont a használt fűtőanyag atomfegyver előállítására alkalmas. Alexander Rumjancev az energiaügynökség vezetője viszont úgy nyilatkozott, hogy Oroszország az ügylet keretében erőművekkel látja el Iránt, ám megtartják a teljes nukleáris kört, amely tartalmazza többek között a dúsítás folyamatát is. A szerződés a nemzetközi biztonsági előírások szerint köttetett meg - emelte ki Rumjancev egy moszkvai sajtótájékoztatón. Emellett az elhasznált fűtőanyagok biztonságos és kontrollált szállítását az ENSZ Nemzetközi Atomenergia Ügynöksége felügyeli.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet