Tegnap palackba töltötték az év első borát a badacsonyörsi Varga pincészetben. A hungarikumnak számító csabagyöngyéből 10 országba, főleg Lengyelországba, Németországba, Ausztriába és Oroszországba visznek. Szakértők szerint az idei termésből viszonylag jó bor készülhet, mert ha meleg marad az idő, a szőlő még elég cukrot gyűjthet, a pincészeteknek viszont túlkínálatra kell felkészülniük, a közelmúltban összesített pincemustra adatai alapján ugyanis az átlagosnál 20 százalékkal több, 3,2-3,3 millió hektó óbor van még a pincékben. (Nszab., 15. old., MH, 10. old.)
