Szeptember végén 90 dolgozót elbocsát pécsi dohánygyárából a British American Tobacco (BAT). A leépítés oka a legális cigarettapiac szűkülése, az adóterhek és a költségek tartós növekedése, valamint a feketekereskedelem előretörése. Bede Rita médiakapcsolati vezető elmondta: a létszámcsökkentés része a vállalat átalakításának, amelynek célja a versenyképesség megőrzése, az üzleti tervek megvalósítása. (NSZ szept. 4., 5. old., Nszab. szept. 4., 13. old., MN szept. 4., 13. old., NG szept. 6., 4. old., VG szept. 6., 7. old.)
