Több tejterméket nem tudnak gyártani és több száz millió forinttól estek el a feldolgozók, mert az MVH május óta nem hirdette meg az EU-támogatások igénybe vételéhez szükséges jogcímek jelentős részét - állítja a Tej Terméktanács. A cégeknek azokra a dotációkra lenne szükségük, amelyek a tejfelesleg kezeléséhez vehetők igénybe. A becslések szerint az 1,45 milliárd literes idei termelésből legalább 250 millió liter a többlet. Az MVH adminisztratív okokkal indokolta a késést és jelezte, hogy napokon belül megjelenteti a hiányzó közleményt. (VG 1., 4. old.)
