A Romániából érkező cukor-magánimport megfékezése után most a szerbiai exportőrök okoznak gondot a hazai cukoriparnak. A vámmentes szerb kvóta 200-300 ezer tonna, és ebből becslések szerint 60 ezer tonna kerülhet Magyarországra. Míg a déli importcukorért 150-155 forintot kérnek a boltokban, a hazaiért 220 forintot. A magyar gyártóknak csökkenteniük kell áraikat, ha versenyben akarnak maradni, ebben az esetben viszont nehezen tudják megfizetni a termelőknek az EU-ban meghatározott minimális felvásárlási árat. A feldolgozók ezért azt szorgalmazzák, az FVM érje el Brüsszelben, hogy egyenlő arányban osszák el a tagállamok között a szerb cukorkvótát. Az ügyben vélhetően már csak a novemberben felálló új Európai Bizottság dönt majd. (Nszab. aug. 21., 13. old.)
