BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágul az európai disznó is

2004. július 6. kedd, 08:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egész Európában emelkedik a sertés ára, így a magyarországi drágulást (Ma Reggel, júl. 5.) most nem foghatja meg egy komolyabb mennyiségű import. A magyarországi túlkínálat megszűnése miatt egyelőre visszaesett az export is, vállalati adatok szerint a korábbi 30-40 százalék helyett most csak a feldolgozott hús 15 százaléka kerül külföldre. A tőkehússal együtt drágulnak a húskészítmények is, és őszig, az olcsóbb takarmány megérkeztéig folytatódhat az áremelkedés. A feldolgozók nem félnek attól, hogy a drágább húst kevesebben veszik majd, mert a tapasztalatok azt mutatják, az egy főre eső évi 28-29 kilós fogyasztáson a jelentős árváltozás sem módosít.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet