BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem megy a meggy

2004. július 5. hétfő, 08:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem hozta meg várt magas átvételi árat a csatlakozás a meggytermelőknek. A legfontosabb piacon, Németországban csak a tavalyi ár töredékét fizetnék idén, és belföldön is kevesebbért veszik ár a gyümölcsöt, mint egy éve. Akkor 200 forint volt az átlagár, most 110-130 forintot ígérnek a felvásárlók, miközben egy kiló meggy leszedési költsége 50 forint körül van. Mindezt a szakértők a nagy nyugat-európai (főleg német) meggykonzerv-készletekkel, illetve azzal magyarázzák, hogy a német kertészlobbinak idén magasabb árat sikerült kiharcolnia. A friss fogyasztásra szánt meggy esetében ugyanakkor biztató lehet, hogy az egyik legnagyobb konkurensüknek számító Szerbiából minőségi gondokról és gyér termésről jönnek hírek. (Nszab., 13. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet