Nem hozta meg várt magas átvételi árat a csatlakozás a meggytermelőknek. A legfontosabb piacon, Németországban csak a tavalyi ár töredékét fizetnék idén, és belföldön is kevesebbért veszik ár a gyümölcsöt, mint egy éve. Akkor 200 forint volt az átlagár, most 110-130 forintot ígérnek a felvásárlók, miközben egy kiló meggy leszedési költsége 50 forint körül van. Mindezt a szakértők a nagy nyugat-európai (főleg német) meggykonzerv-készletekkel, illetve azzal magyarázzák, hogy a német kertészlobbinak idén magasabb árat sikerült kiharcolnia. A friss fogyasztásra szánt meggy esetében ugyanakkor biztató lehet, hogy az egyik legnagyobb konkurensüknek számító Szerbiából minőségi gondokról és gyér termésről jönnek hírek. (Nszab., 13. old.)
