BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágul a sertés- és a baromfihús

2004. július 5. hétfő, 08:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy hónap alatt 10-15 százalékkal drágult a sertéshús, a comb kilója már az olcsóságukról híres nagyáruházakban is 900 forint. A Vágóállat és Hústermék Tanács titkára azt jósolja, hogy az ár hamarosan eléri az 1200 forintot is, Zádori László szerint ugyanis a fogyasztók eddig a szintig "nem érzékenyek" árnövekedésre. Az eddigi tapasztalatok szerint a sertések drágulása megemeli majd a baromfi árát is, a bontott csirke kilója már most 530 forint, ami 6 százalék körüli drágulás májushoz képest. A hús árának emelkedését a szakértők a túlkínálat enyhülésével magyarázzák. (Nszab., 13. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet