Megszűnés vár a hazai pékségek felére. Egy részük már az uniós egészségügyi szabályok betartásához szükséges beruházásokat sem tudja elvégezni, másokat a fokozódó verseny kényszerít bezárásra. A koncentráció egyébként tisztulást is hozhat a szükségesnél kétszer nagyobb kapacitással rendelkező sütőipari ágazatban, a kisvállalkozások jó része ugyanis illegalitásban süti a kenyeret, nem fizet adót, és a minimálbért sem adja meg alkalmazottainak. Számítások szerint a hazai sütödei kapacitás a szükséges kétszerese. (Nszab, 1., 15. old.)
