BUX 139369.99 1,27 %
OTP 44790 1,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A hallgatók fele eddig is fizetett

2006. június 29. csütörtök, 07:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyetért az azonnali tandíj bevezetésével Lukács Péter oktatáskutató, aki szerint a gazdag diákoknak akkor is fizetniük kellene felsőfokú tanulmányikért, ha jól tanulnak. A Felsőoktatási Kutatóintézet főmunkatársa a Népszabadságnak fejtette ki, hogy tandíj eddig is volt, csak nem az elvek mentén dőlt el, hogy kinek mennyit kell fizetnie. A szakértő erről a költségtérítéses hallgatókról szólva beszélt, akiknél a tandíj eddig is csak azon múlott, hogy hány pontot értek el a felvételi vizsgán, és ilyen alapon a hallgatók fele eddig is fizetett a tanulmányaiért. Mint ismert, a kormány most az államilag támogatott hallgatóktól is tandíjat szedne. Az állami támogatás 20 százalékát kellene évente befizetni: az alapképzésben ez 105 ezer forintot, a mesterképzésben pedig 150 forintot jelentene. A diákok legjobban teljesítő 15 százaléka élvezne tandíjmentességet. A Napi Gazdaság által megkérdezett cégek szerint a munkáltatók többsége hajlandó átvállalni leendő munkatársaik tandíját, ha azok használható, versenyképes tudással kapcsolódhatnak majd be a munkába tanulmányaik elvégzése után. (Nszab. 2. old., MH 5. old., NG 1., 4. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet