BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tebész: a kormány becsapta a befektetőket

2006. június 21. szerda, 08:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tőzsdei árfolyamnyereség-adó idő előtti, a korábban ígértnél magasabb mértékű bevezetésének terve hiteltelenné teszi a kormányt - jelentette ki Dióslaki Gábor. A Tebész elnöke emlékeztetett: a tőzsde és a kormány képviselői tavaly ősszel arról állapodtak meg, hogy a szóban forgó adót 2007. január elsejétől vezetik be kezdetben 10, majd egy évvel később 20 százalékos mértékben. Ezzel szemben a kormány már idén életbe léptetné az árfolyamnyereség-adót, mindjárt 20 százalékos kulccsal. Dióslaki kiemelte: a tőkepiac megadóztatása konzerválja a mostani kedvezőtlen struktúrát, amelyben a háztartások megtakarításain belül csekély arányt képviselnek a részvények. (NG 11. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet