BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét megadóztatják a tőkejövedelmeket is

2006. május 30. kedd, 08:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hatályos szja-törvény szerint 2007. január 1-jétől a tőzsdei árfolyamnyereséget 10 százalék adó terheli majd. Az adó számítási módja a nettó többletre vonatkozik, vagyis a veszteség mértékével a nyereséget csökkentik majd, és ez lesz az adózás alapja. Az ötéves program szerint - az eurócsatlakozás tervezett időpontját alapul véve - 2010-től 18 százalékra emelkedne az árfolyamnyereség-adó. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök korábban arról nyilatkozott, hogy ugyancsak 2007-től az átlagot jóval meghaladó mértékű, több milliós (konkrét összeget nem jelölt meg) betétek után is visszaállítanák a kamatjövedelem adóját, mégpedig 10 százalékos mértékkel. Számítások szerint a tőkejövedelmek adóztatása évi 8-10 milliárd forintos bevételt hozhat a költségvetésnek. (NSZ, 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet