Torkára lépett a magyar közúti fuvarozóknak a konkurencia. Az EU-csatlakozás óta a nemzetközi porondon a szlovák és a lengyel fuvarosok nyomják le az árakat, a védett belföldi piac szereplőit a túlkínálat fojtogatja. A problémákat mutatja, hogy a csendben eltűnő, egy-két autóval dolgozó kis cégek mellett a belföldi és a nemzetközi piacon érdekelt legnagyobb társaságok sem bírják vég nélkül a versenyt. Révész Bálint, a 700 teherautóból álló flottát üzemeltető Révész-csoport tulajdonosa szerint a legnagyobb árutulajdonosnak számító multik a lehetőségek határáig igyekeznek lenyomni a fuvardíjakat. Különösen igaz ez az uniós csatlakozás óta, mert a szakvállalkozások profitja hozzávetőleg a felére esett vissza, az átlagos haszonkulcs ma már alig ötszázalékos. A jóslatok szerint a piaci versenyhelyzet akkor mérgesedik el igazán, ha 2009 májusában megszűnik a belföldi piac védelme. Ezzel ugyanis megnyílik az út a kabotázsforgalom - vagyis a külföldi tehergépkocsik országon belüli tevékenysége - előtt. Ez pedig újabb, a magyar cégeknél olcsóbban dolgozó román, szlovák fuvarozók piacra lépését eredményezheti. A fuvarozók helyzetét javító kormányzati intézkedések nem oldják meg a nemzetközi fuvarozók gondját - állítja Wáberer György. Az 1500 tehergépkocsijával a legnagyobb magyar fuvarozó és szállítmányozó cég, a Waberer's csoport tulajdonosa szerint a szlovák és a lengyel fuvarozók a nemzetközi piacon már rövid távon is vállalhatatlan tempót diktálnak, ráadásul előnyüket a legkevésbé sem kiugróan színvonalas szolgáltatásaiknak köszönhetik. (Nszab. 17. old.)
