A zadari bíróság már vizsgálja a Vir-szigeti házrombolások ügyét. Öt magyar állampolgár nyújtott be keresetet, mert szerintük a horvát állam jogszerűtlenül bontotta le házukat, s ezért kártérítést követelnek. A zágrábi magyar nagykövetség tájékoztatott: októberben ismét több épület lerombolása várható. A külképviselet arra kérte a horvát külügyminisztériumot: előzetesen értesítse őket, ha magyar állampolgárok tulajdona kerülne az őszi bontási listára. (NSZ 16. old.)
