Magyarország élen jár az EU kohéziós forrásainak felhasználásában, a 2004-2006 között rendelkezésre álló keret 98 százalékát már lekötötte - mondta Halm Tamás, a Nemzeti Fejlesztési Hivatal (NFH) elnökhelyettese egy szakmai konferencián. A legfrissebb adatok szerint az első Nemzeti Fejlesztési Terv (NFT) kiírásaira 35 ezren pályáztak, és 16 ezren nyertek. A 2007-2013. évekre szóló második Nemzeti Fejlesztési Terv uniós befogadását követően várhatóan még az idén kiírhatók lesznek a pályázati felhívások a 2007. január 1-je utáni kohéziós források felhasználására. (NSZ, 5. old.)
