BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fővárosi extraprofit külföldi résztulajdonosoknak

2006. május 23. kedd, 08:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fővárosi Vízművek (FV) Rt., a Fővárosi Csatornázási Művek (FCSM) Rt. és a Főgáz Rt. külföldi - német és francia - résztulajdonosai a tavalyi év után 8,6 milliárd forint extraprofitot vihetnek ki Magyarországról - tudta meg a Magyar Nemzet. Az előbbi két társaság befektetői már az elmúlt években hozzájutottak a FV és az FCSM kisebbségi, ám rendkívül előnyös, kiváltságokat is tartalmazó részvénycsomagjának privatizációs vételárához. Az idei összegek így már tiszta hasznot jelentenek nekik, és várhatóan 2022-ig minden évben extraprofitban részesülnek majd az 1997-ben kötött magánosítási szerződésnek köszönhetően. A lap szerint a Főpolgármesteri Hivatal felkért szakértője jelentésében olyan indítványt tett, hogy a városháza vizsgálja felül az FV szindikátusi és menedzsmentszerződését, ám az erről szóló indítványt az MSZP-SZDSZ koalíciós többség leszavazta. (MNO)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet