Magyar áldozata is van a Sínai-félszigeten lévő üdülőhelyen, Dahabban elkövetett hétfői robbantásoknak: Polgár Viktor külügyi szóvivő tegnap este közölte, hogy Thor városában meghalt annak az 53 éves férfinak a felesége, aki súlyos égési sérüléseket szenvedett, és tegnap a kairói katonai kórházba szállították. Az asszonyt sokáig eltűntként kezelték. Férjéről állítólag öt napon belül kiderülhet, hogy állapotát sikerül-e stabilizálni. A budapesti Külügyminisztériumnak más magyar sebesültről nincs információja, de a szóvivő szerint a tárca nem tudja, hogy pontosan hány magyar tartózkodik Dahabban. Ide a hazai turistairodák nem szerveznek utakat, a magyar turisták egyénileg utaznak a tengerparti üdülőhelyre. Ha valakinek rokona, barátja vagy ismerőse Dahabban van, s nem hallott az illető felől, kérjük, jelezze a 06-40-200-391-es, helyi tarifáért hívható kék számon - idézte az MTI Polgárt. Pető Tibor kairói nagykövet és a magyar konzul Dahabban tartózkodik, s szállodáról szállodára járva próbálnak információt szerezni a magyarokról. A Külügyminisztérium közleményben ítélte el a merényletet, és a nagy terrorfenyegetettségre hívta fel az Egyiptomba készülő magyarok figyelmét. A legalább 23 halálos és több mint 60 sebesült áldozatot követelő robbantások elkövetői utáni hajszában az egyiptomi rendőrség tegnap tíz személyt tartóztatott le. A merényletet eddig senki sem vállalta magára. (Nszab. 8. old., NSZ 2. old., MH 6. old., Magyar Nemzet Online)
