Orbán Viktor szerint a kormány becsapta azokat, akik a baloldalra szavaztak, mert elhallgatta az ország valós helyzetét. A Fidesz elnöke ezzel indokolta azt a reményét, hogy az általa nemzetinek nevezett erőkre minél többen voksolnak jövő vasárnap. A politikus három helyszínen kezdte meg 3100kilométeresre tervezett kampánykörútját. A helyszíneken arról beszélt: bár a kormánykoalíció jobban áll, s nehéz a helyzet, de nem lehetetlen a győzelem, hiszen a 110 egyéni jelölt közül 70 képviselőjük sikere azt jelentené, hogy ha nem is egyedül, de az MDF-fel közösen kormányt alakíthatnának. Orbán szerint a koalíció elhallgatta az ország helyzetét, s becsapta azt, aki rájuk szavazott. A Fidesz elnöke kijelentette: ha nem ők nyernek, akkor nyáron tömeges elbocsátás, a forint gyengülése, és ennek köszönhetően az árak elszabadulása várható. Orbán Viktor tegnap nyilatkozott az InfoRádiónak. Elmondta: semmilyen megszorító intézkedést nem támogat a Fidesz, ha ellenzékbe kerül, de szembesíti a kormányt azokkal az ígéreteivel, amellyel 'kicsalogatta' a választók szavazatait. Szerintea koalíció úgy szerezte meg a szavazók bizalmát, hogy eltitkolta az ország valóságos helyzetét. (NSZ 4., 9. old., Nszab. 3. old., MH 5. old.)
