A Fidesz PM-forrásokból úgy értesült, hogy a tárca pótköltségvetési tervezetet készít júniusra - jelentette be Rogán Antal. A nagyobbik ellenzéki párt kampányfőnöke úgy tudja, a pótköltségvetési tervezet június végére 1500 milliárd forintos költségvetési hiánnyal számol, ezért az év hátralévő részére válságintézkedések bevezetését tervezik, hogy megnyugtassák Brüsszelt és a pénzügyi piacokat. Rogán szerint a tervezet 300 forintos euróárfolyammal, növekvő inflációval kalkulál, bevezetné az egykulcsos, 20 százalékos áfát, ami bizonyos termékek áremelkedését jelentené, a gyógyszerkasszát csökkentenék, így drágulnának a gyógyszerek, bevezetnék az 1000 forintos receptfelírási, illetve vizitdíjat, és a kormány állami tulajdonokat adna el, például újra napirendre kerülnea Szerencsejáték Zrt. értékesítése. Az ellenzéki politikus szerint mindez azt jelenti, a PM-ben lényegében elismerik, hogy Magyarország pénzügyi válsághelyzetben van. A szaktárca államtitkára válaszában cáfolta Rogán minden állítását, szerinte a magyar gazdaság stabil, a Fidesz által felelőtlenül fölröppentett hírek pedig zavart okoznak. Katona Tamás elmondta: a minisztériumban semmiféle előkészület nem folyik, mert egyszerűen nincs rá szükség, a költségvetés megfelelően szigorú gazdálkodással tartható, és nem gondolják azt, hogy ezen korrigálni kellene. (Nszab., 13. old.,MH, 11. old., NSZ, 5. old.)
