BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb fogyott a gyógyszerkasszából márciusban

2006. április 13. csütörtök, 08:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Márciusban 29 milliárd forintot költöttek a medicinák támogatására a gyógyszerkasszából, 3 milliárd forinttal kevesebbet, mint februárban - közölte Székely Tamás, az OEP főigazgató-helyettese. A kiadáscsökkenés részben azzal magyarázható, hogy a március az alacsonyabb költségű hónapok közé, másfelől megjelent a fixesítés hatása is. A hatóanyag alapján történő fix támogatási rendszerben lévő medicinák körét tavaly bővítették jelentősen, ennek eredményeként jelenleg 1200 gyógyszer kapható ebben a formában. A lépés kedvező hatása azért csak most jelentkezik, mert az egy-egy készítményhez szokott betegeket nehéz rábírni arra, hogy medicinát váltsanak. (NG 2. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet