Az ausztrál The Age című lap szerint a Melbourne-ben élő, népirtással gyanúsított Polgár Lajos elismerte, hogy a Nyilaskeresztes Párt magas rangú vezetője volt, de továbbra is az ártatlanságát hangoztatja. A holokauszt áldozatai elleni bűntetteket vizsgáló Simon Wiesenthal Központ azzal vádolja Polgárt, hogy a Nyilaskeresztes Párt tagjaként számos magyar zsidó sorsát érintő döntést hozott, s feltehetően gyilkosságok és üldözések részese volt. Polgár korábban tagadta, hogy vezető szerepet töltött volna be a Nyilaskeresztes Pártban, szerdán azonban végül elismerte azt is, hogy a párt tagjai zsidókat fogdostak össze és gyilkoltak meg Budapesten 1944-ben és 1945-ben, de állítása szerint ez a vezetők, például az ő tudta nélkül történt. 'A háború után békésen visszaküldték volna őket Palesztinába. A szó nemes értelmében én cionista vagyok. A cionisták hazát akarnak a zsidóknak' - mondta Polgár. (MH 9. old., NSZ 16. old.)
