A Magyar Televízió romániai idő szerint este 7 és 8 között ingyen felajánl napi egyórás műsoridőt az m2-n az Erdélyi Magyar Televíziónak (EMT). Azt szeretné elérni, hogy a romániai kábeltelevízió kínálatába is bekerüljön az m2 műsora. Az EMT-t kereskedelmi csatornaként hozzák létre Erdélyben a magyar kormány által felajánlott, kezdeti 300 millió forintból. (MH 18. old.)
