Tegnap kifizette a teljes vételárat az Ikarusbus Rt.-ért a Széles Gábor tulajdonában álló Műszertechnika Rt. az olasz Irisbus Italiának. Az Ikarusbust még 1999 decemberében hozta létre az Irisbus és az Ikarus Rt. Ezzel az ügylettel Széles, aki másképp nem tudott az orosz válságból kijönni, gyakorlatilag eladta buszgyártó kapacitását az olasz társaságnak: az Irisbus tulajdonába került a pesti Egyedi Buszgyár és a székesfehérvári üzem is. Utóbbit 2003 őszén bezárták, az üzletember eredetileg ennek visszavásárlásáról tárgyalt, a máig működő pesti buszgyár tulajdonosa ugyanis 2003 óta az Irisbus spanyol érdekeltsége. A felek ma számolnak be az ügylet részleteiről. (Nszab. 14. old., NG 4. old., MH 1., 2., 3. old., NSZ, 5. old.)
