A TNS Media Intelligence felmérése szerint 2005-ben a megelőző évinél 14 százalékkal több pénz, 502,7 milliárd forint ment el reklámra Magyarországon. Leginkább a gyógyhatású készítmények és recept nélküli gyógyszerek, valamint a pénzintézetek reklámköltései növekedtek. A listaáron számolt ráfordítások toplistáját az Unilever vezeti, 9 százalékos éves növekedéssel, 16,24 milliárdos reklámköltéssel. Második a Procter and Gamble, 14,7 milliárd forintos reklámköltése 41 százalékkal volt több a 2004-esnél. A harmadik Magyar Telekom egy év alatt 25 százalékkal, 12,96 milliárd forintra növelte a reklámráfordításait. Az összes reklámköltésből a legnagyobb arányban, 10 százalékban a távközlési reklámok részesedtek, a mobilszolgáltatók azonban 6 százalékkal visszavették kiadásaikat. A bankok közül a nevet és arculatot váltó K and H, a CIB és az OTP megduplázta, az Erste közel megháromszorozta reklámköltését. A tisztítószerek reklámjára tavaly 25,2 milliárd forintot fordítottak, 33 százalékkal többet a 2004. évinél. (MH, 11. old., Nszab., 15. old.)
